Închide
NISSA
0 0

Operator PC – sectie de productie Bucuresti

Punct de lucru: – Sediul din Str. Baicului Nr. 82, Parc industrial Electronica, Sector 2

Program de lucru: 07:00- 15:30

Cerintele postului:

  • Minim studii medii;

  • Experienta pe un post de operator PC de minim 3 ani;

  • Abilitati de planificare si organizare a activitatii pe care o desfasoara;

  • Operare PC – cel putin nivel mediu: Word, Excel, PowerPoint;

  • Abilitati de comunicare si relationare, claritate si corenta in exprimare;

  • Buna memorie a datelor si cifrelor, atentie distributiva, atentie la detalii, corectitudine, punctualitate;

  • Buna abilitati de culegere si clasificare a informatiilor.

Descrierea jobului:

  • Efectueaza scanarea stickerelor pentru introducere in sistemul de operare SAP realizarile zilnice ale personalului;

  • Efectueaza situatii centralizate cu realizarile zilnice;

  • Operarea in sistemul SAP a datelor referitoare la comenzile de productie;

  • Preia solicitarile si preda catre personalul din sectia de productie diverse documente (adeverinte medicale, adeverinte banca, Concedii medicale,etc);

  • Intocmeste pontajul lunar pentru personalul din sectia de productie si-l transmite departamentului de resurse umane;

  • Intocmeste si transmite statul de salarii;

  • Realizeaza rapoarte pe fiecare linie de productie, la cererea coordonatorului de productie.