Închide
NISSA
0 0

Coordonator achizitii

PROFIL COORDONATOR ACHIZITII – pe scurt

1. Experienta in coordonare proces achizitii minim 3 ani;

2. Cunostinte avansate scris/vorbit limba engleza;

3. Abilitati de lucru cu furnizorii externi (Asia, Europa);

4. Avantaj: experienta in achizitii din industria confectiilor, cunostinte operare SAP.

In prezent, in mod complet si eficient.

Candidatul ideal este absolvent de studii superioare de lunga durata cu diploma de licenta in urmatoarele domenii: Comunicare/Drept/Stiinte Economice/Administrativ/Logistic si are o experienta de minim 5 ani in domeniul achizitiilor, din care 3 ani in pozitii de manager.

Principalele responsabilitati:

  1. Coordonarea proceselor de achizitii si resurselor puse la dispozitie;
  2. Intocmirea si urmarirea calendarului cu proiectele de achizitii;
  3. Intocmirea si urmarirea realizarii bugetelor aprobate pe fiecare proiect;
  4. Centralizarea si repartizarea catre echipa a necesarului de aprovizionat;
  5. Evaluarea periodica a contractelor cu furnizorii si optimizarea acestora;
  6. Actualizarea manualului achizitorului, a procedurilor si modului de lucru cu departamentele;
  7. Organizarea transporturilor interne si externe respectand procedura vamala;
  8. Propunerea periodica de strategii privind reducerea costurilor si a stocurilor;
  9. Realizarea de rapoarte specifice activitatii;
  10. Alte activitati specifice.

Alte cerinte:

Cunostinte bune operare PC-MsOffice (Word, Excel etc).

Personalitate: Persoana proactiva, determinata si dispusa sa lucreze intr-un mediu dynamic.

Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate, creativitate.

Beneficii. Candidatul selectat va beneficia de o remuneratie competitiva, negociata in urma interviului, in concordanta cu responsabilitatile pozitiei, cu efortul depus in indeplinirea lor si cu rezultatele obtinute.