Închide
NISSA
0 0

Achizitor

PROFIL ACHIZITOR – pe scurt

1. Experienta in achizitii minim 3 ani;

2. Abilitati in lucrul cu furnizorii externi – Europa, Asia;

3. Cunostinte avansate scris/vorbit limba engleza;

4. Cunostinte vansate operare in Word, Excel etc;

5. Avantaj: cunostinte operare SAP.

Misiunea principala a candidatului este de a derula activitatea de achizitii in mod complet si eficient.

Candidatul ideal este absolvent de studii superioare de lunga durata cu diploma de licenta in urmatoarele domenii: Comunicare/ Stiinte Economice/Administrativ/Logistic si are o experienta de minim 3 ani in domeniul achizitiilor.

Principalele responsabilitati:

  1. Lansarea comenzilor catre furnizorii interni si externi;

  2. Urmarirea comenzilor pana la receptie (incarcare furnizor, transport, vama, receptie);

  3. Asigura calitatea comenzilor (verifica cantitatea si calitatea produselor comnadate);

  4. Opereaza comenzzile in softul de gestiune SAP;

  5. Identifica, evalueaza si selecteaza potentialii furnizori;

  6. Imbunatateste permanent relatiile cu furnizorii si actualizeaza contractele;

  7. Urmareste platile catre furnizori pe baza graficului de plati;

  8. Intocmeste rapoarte specifice privind furnizorii, produsele, fluxurile de aprovizionare;

  9. Identifica si/sau revizuieste permanent sursele de achizitie.

  10. Alte activitati specifice.

Personalitate: Persoana proactiva, determinata si dispusa sa lucreze intr-un mediu dinamic.

Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate, creativitate.

Beneficii: Candidatul selectat va beneficia de o remuneratie competitiva, negociata in urma interviului, in concordanta cu responsabilitatile pozitiei, cu efortul depus in indeplinirea lor si cu rezultatele obtinute.